Aktualności

Ćwiczenia dowódczo – sztabowe „Szkoła 2022”

Pożar budynku szkoły, kradzież samochodu, pościg oraz wypadek. Tak wyglądał w skrócie scenariusz piątkowych ćwiczeń dowódczo – sztabowych pod nazwą „Szkoła 2022”, w których udział wziął także Zastępca Komendanta Powiatowego Policji we Włoszczowie podinsp. Marek Gaj.

W piątek o godzinie 9.00 oficer dyżurny włoszczowskiej jednostki policji otrzymał od dyżurnego PSP  we Włoszczowie informację o pożarze budynku szkoły, gdzie na miejsce skierował policyjny patrol. Tak rozpoczęły się ćwiczenia dowódczo – sztabowe pod nazwą „Szkoła 2022”. Następnie podczas trwającej akcji gaśniczej okazało się, iż doszło także do kradzieży samochodu należącego do jednej z nauczycielek szkoły. Mundurowi opatrolowali pobliski rejon, a już kilka chwil później odnaleźli skradziony samochód, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym. W aucie znajdował się ranny pasażer, natomiast kierowca oddalił się w kierunku kompleksu leśnego. Na miejsce zostały zadysponowane odpowiednie siły, a także przewodnik z psem tropiącym. W wyniku penetracji terenu funkcjonariusze odnaleźli podejrzanego, który w trakcie zatrzymania stracił przytomność. Mężczyźnie została udzielona pomoc, a mundurowi kontynuowali na miejscu czynności procesowe.

Mimo, że były to tylko ćwiczenia, to jednak wszyscy uczestnicy profesjonalnie zrealizowali założenia scenariusza. Dzięki takim wspólnym działaniom sprawnie i szybko wszystkie służby ratownicze mogą wykorzystać siły i środki będące w dyspozycji, gdy zaistnieje taka potrzeba. Na zakończenie  Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Krzysztof Ciosek, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji we Włoszczowie podinsp. Marek Gaj oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie st. kpt. Andrzej Pacanowski, a także obserwatorzy, podsumowali ćwiczenia, podkreślając profesjonalizm i duże zaangażowanie wszystkich służb biorących udział w działaniach.
 

Opr. WR

Źródło: KPP we Włoszczowie

Powrót na górę strony