Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrodzeni za postawę życiową

Wojewoda Zbigniew Koniusz wspólnie z m.in. Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kiecach insp. Andrzejem Patrzałkiem podziękował tym, którzy zasłużyli się dla naszego regionu. Za wykazaniem się wyjątkową postawą w sytuacji zagrożenia życia ludzkiego gratulację otrzymało m.in. sześciu policjantów z garnizonu świętokrzyskiego, w tym włoszczowski funkcjonariusz asp. Michał Gogolewski.

Wojewoda Zbigniew Koniusz wspólnie z m.in. Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Andrzejem Patrzałkiem podziękował tym, którzy zasłużyli się dla naszego regionu.
W gronie osób, które odebrały podziękowania od wojewody, znaleźli się świętokrzyscy strażacy, policjanci, sportowcy, kierowcy autobusów oraz uczniowie. Szczególne podziękowania wojewoda skierował do tych, którzy - nie bacząc na własne bezpieczeństwo - ratowali ludzi w sytuacji związanej z bezpośrednim zagrożeniem życia lub zdrowia. Za wykazaniem się wyjątkową postawą w sytuacji zagrożenia życia ludzkiego gratulację otrzymało m.in. sześciu policjantów z garnizonu świętokrzyskiego, w tym włoszczowski funkcjonariusz asp. Michał Gogolewski, który po służbie ruszył na ratunek dzieci w płonącym domu. Do tragedii doszło w listopadzie ubiegłego roku. Ryzykując własne życie wszedł do płonącego budynku, aby wynieść z ognia dwóch małych braci.

Opr. WR

Źródło/Zdjęcia: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

 

Powrót na górę strony