Podsumowanie działań „Alkohol i Narkotyki” w powiecie włoszczowskim

Wczoraj od godz. 6:00 do dzisiaj godz. 6:00 na drogach powiatu włoszczowskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą ,,Alkohol i Narkotyki”. Mundurowi podczas kontroli drogowych, sprawdzili trzeźwość blisko 300 kierujących, spośród których jeden był nietrzeźwy.

Wczoraj od godziny 6.00 przez całą dobę włoszczowscy policjanci prowadzili działania pn. „Alkohol i Narkotyki”. Celem akcji jest skuteczne eliminowanie z ruchu drogowego uczestników będących pod działaniem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 287 kierujących, spośród których jeden prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Powrót na górę strony