Nietrzeźwy poranek na włoszczowskich drogach

4 kierujących, którzy kierowali pojazdami po alkoholu zatrzymali dzisiejszego poranka włoszczowscy policjanci podczas działań „Trzeźwy poranek”. Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 1200 kierujących.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie dzisiaj w godzinach porannych przeprowadzili działania pn. "Trzeźwy poranek". W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości ponad  1200 kierujących. Jak się okazało 4 z nich jechało po alkoholu.

Najwięcej bo 0,9 promila alkoholu w organizmie miał 44-letni kierujący Hondą, którego policjanci skontrolowali o godzinie 6.00 we Włoszczowie.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Powrót na górę strony