Działania NURD - podsumowanie

W okresie od 2 do 5 października na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania, w których szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym.

Podczas działań policjanci ujawnili  684 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami,  oraz 304  wykroczenia popełnione przez pieszych. W 182 przypadkach piesi przechodzili w miejscach niedozwolonych, a w 45 nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Dodatkowo 44 rowerzystów również zapomniało, że przepisy ruchu drogowego obowiązują także miłośników jednośladów. Ogółem w trakcie działań prowadzonych przez funkcjonariuszy ujawniono blisko tysiąc  nieprawidłowych zachowań  użytkowników dróg.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o trzeźwość, rozsądek oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że tylko prawidłowe  zachowania pomagają w poprawie bezpieczeństwa na drodze.

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony