„Bezpieczny weekend - ostatni weekend wakacji”

Świętokrzyscy policjanci od 31 sierpnia do 02 września 2018 roku przeprowadzą działania na drogach województwa pod nazwą „ Bezpieczny Weekend”. Ich głównym celem będzie zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Ostatni wakacyjny weekend to czas powrotów z wypoczynku. Mundurowi będą zdecydowanie reagować na wszelkie symptomy wskazujące na kierowanie pojazdami przez osoby pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Będą również podejmować interwencie wobec kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość oraz podejmują nieprawidłowe manewry wyprzedzania.

Działania „Bezpieczny weekend” rozpoczną się w najbliższy piątek tj. 31 sierpnia od godziny 06:00 i potrwają do niedzieli do godziny 24:00. Kierujący mogą w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na ulicach całego województwa. Policjanci będą zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach tj. m.in.: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików. Policjanci drogówki będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów, a co najważniejsze stan trzeźwości kierujących. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

Przypominamy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. (Dz. U. z 2013r. poz. 839) w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach, zakaz obowiązuje w dniach:

31 sierpnia 2018 r. w godz. 18.00 - 22.00

01 września 2018 r. w godz. 08.00 - 14.00

02 września 2018 r. w godz. 08.00 - 22.00

Opr. BN

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony