Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - podsumowanie

W piątek na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania, w których szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści. Nadrzędnym celem akcji przeprowadzanej systematycznie przez funkcjonariuszy, jest poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków. Ma ona także uświadomić niechronionym uczestnikom ruchu drogowego zagrożenia, jakie mogą wystąpić, gdy nie zastosują się do przepisów prawa.

Podczas działań ujawniono 289 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami,  oraz 275 wykroczeń popełnionych przez pieszych. W 209 przypadkach piesi przechodzili w miejscach niedozwolonych, a w 31 nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Ogółem  w trakcie jednodniowych działań prowadzonych przez funkcjonariuszy  ujawniono  ponad 560 nieprawidłowych zachowań użytkowników dróg.

Apelujemy do użytkowników dróg o trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność i używanie odblasków przez pieszych podczas korzystania z dróg. Pamiętajmy, że tylko prawidłowe  zachowania pomagają w poprawie bezpieczeństwa na drodze.

 

Opr. RN

Źródło: WRD KWP w Kielcach

Powrót na górę strony