Aktualności

Oszustwa przy sprzedaży przez Internet

Mieszkańcy powiatu włoszczowskiego przekonali się jak szybko można paść ofiarą przestępców internetowych. W ostaniem czasie z ich kont bankowych zniknęło łącznie ponad 22 000 zł. Najwięcej straciła 25-latka, która na jednym z portali ogłoszeniowym chciała sprzedać buty za kwotę 100 złotych. Zamiast otrzymać pieniądze ze sprzedaży - została oszukana. Z jej konta bankowego zniknęło 20 000 złotych.

Wczoraj do włoszczowskiej komendy zgłosiła się 25-letnia mieszkanka powiatu włoszczowskiego. Kobieta poinformowała mundurowych, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła do sprzedaży buty za kwotę 100 złotych. Kolejno za pośrednictwem komunikatora ze sprzedającą, skontaktowała się osoba, która wyraziła chęć zakupu wystawionego przez nią przedmiotu. Po uzgodnieniu warunków sprzedaży 25-latka otrzymała wiadomość z linkiem. Sprzedająca nic nie podejrzewając, kliknęła na podany link, po czym została przekierowana do formularza, gdzie koniecznym było wybranie swojego banku
i zalogowanie do bankowości elektronicznie. Po chwili kobieta zalogowała się do bankowości elektronicznej i zauważyła, że z jej rachunku zniknęły pieniądze w kwocie 20 000 zł.
Pamiętajmy zatem, że ostrożność, czujność i metoda ograniczonego zaufania pozwolą nam uniknąć problemów i nie stać się kolejną ofiarą oszusta. Tu chodzi o Twoje pieniądze, dlatego zawsze zachowaj rozsądek i nie działaj pod wpływem emocji.

 

Opr. MJ

Źródło: KPP we Włoszczowie

Powrót na górę strony