Aktualności

Policyjny dron podczas drogi do szkoły

Włoszczowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przeprowadzili na terenie powiatu działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi podczas akcji monitorowali rejon oznakowanych przejść dla pieszych, a także sygnalizacji świetlnej przy pomocy policyjnego drona.

W poniedziałek funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w  Kielcach przeprowadzili działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze  przy użyciu policyjnego drona, a dokładniej  kamery, w którą jest on wyposażony zwracali uwagę na wszelkie wykroczenia popełniane przez kierujących, a także pieszych.

Podczas działań policjanci zarejestrowali sześć wykroczeń popełnionych przez kierujących. W tych przypadkach piloci drona poinformowali stojących nieopodal funkcjonariuszy, którzy zatrzymali do kontroli drogowej wskazane pojazdy. Po raz kolejny apelujemy do użytkowników dróg o zachowanie szczególnej uwagi,  zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli. Wszyscy powinniśmy mieć świadomość, że w dużej mierze, to od własnego zachowania na drodze zależy nasze bezpieczeństwo. Początek września to czas, w którym należy liczyć się ze zwiększeniem natężenia ruchu, dlatego warto zachować szczególną ostrożność.

Opr. WR
Źródło: KPP we Włoszczowie

 

Powrót na górę strony