Aktualności

Zachowaj ostrożność!

Wczoraj do włoszczowskiej komendy zgłosiła się 39-latka, która została oszukana. Kobieta podczas sprzedaży swoich ubrań przez Internet straciła blisko 1000zł. Apelujemy o zachowanie ostrożności przy wszelkich transakcjach w Internecie, nawet gdy występujemy w roli sprzedających.

Jak bardzo trzeba uważać przy dokonywaniu transakcji przez Internet przekonała się 39-latka, która zgłosiła się wczoraj do włoszczowskiej komendy. Kobieta wystawiła na jednym z portali aukcyjnych ubrania na sprzedaż. Krótko później otrzymała informację zwrotną o zainteresowaniu kupnem wystawionych przez nią przedmiotów. Następnie sprzedająca otrzymała link, za pośrednictwem którego została przekierowana na stronę swojego banku, gdzie się zalogowała. Jak się okazało link ten był fałszywy, a kobieta została oszukana. Z jej konta dokonano dwóch przelewów na łączną kwotę 1000zł.

Apelujemy o ostrożność! Nie klikajmy w nieznajome linki do stron. Zwróćmy uwagę, jakie transakcje bankowe autoryzujemy i na jaką kwotę, a także miejmy ograniczone zaufanie do potencjalnych kontrahentów – pomoże nam to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Opr. WR

Źródło: KPP we Włoszczowie

Powrót na górę strony