Aktualności

Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Jak co roku policjanci dokonują kontroli m.in. pustostanów, ogródków działkowych czy okolic mostów, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Zwracamy się z apelem o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza w przypadku spadków temperatur. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy policjanci podczas patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, czy altanki. Na wychłodzenie organizmu są także szczególnie narażone osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Jak co roku policjanci monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc potrzebującym.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę i w każdym pilnym przypadku zagrożenia życia lub zdrowia należy wykonać telefon na numer alarmowy i wezwać pilnie pomoc. Zwracamy się z apelem aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Być może wystarczy tylko jeden telefon, by uratować ludzkie życie.

Poniżej zamieszony został wykaz placówek udzielających tymczasowego schronienia osobom będącym w kryzysie bezdomności, funkcjonujących na terenie województwa świętokrzyskiego.

 

Powrót na górę strony