Aktualności

Nieodpowiedzialne zachowanie uczestników ruchu drogowego

Każdego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie czuwają nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Pomimo licznych apeli oraz akcji profilaktycznych, niestety w dalszym ciągu zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które lekceważą obowiązujące przepisy.

W minioną niedzielę funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego włoszczowskiej komendy w miejscowości Psary zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego kierującego samochodem osobowym marki Opel. W obszarze zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h, mężczyzna rozpędził auto do 107km/h. Ponadto 36-latek w czasie jazdy korzystał z telefonu komórkowego. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 5000 złotych oraz zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Następnego dnia w miejscowości Secemin, włoszczowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem. Jak się okazało 28-latek siedzący za jego kierownicą w swoim organizmie miał 0,7 promila alkoholu. Mężczyzna kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że głównymi przyczynami zdarzeń jest lekceważenie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Apelujemy o ostrożność i rozwagę! Pozwólmy dojechać bezpiecznie do celu sobie i innym użytkownikom dróg!

Opr. WR

Źródło: KPP we Włoszczowie

Powrót na górę strony