Aktualności

Kolejni nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego wyeliminowani

Pomimo wielu informacji medialnych o głównych przyczynach zdarzeń drogowych, nadal zdarzają się kierujący, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. W miniony weekend włoszczowscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nietrzeźwych kierujących. Przypominamy, że alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem!

W sobotnie popołudnie włoszczowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego kierującego samochodem osobowym marki Mercedes. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego, z wynikiem 0,5 promila alkoholu. Tego samego dnia w miejscowości Przygradów funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Skoda. Jak się okazało, kierował nim 31-latek, który posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Następnego dnia w miejscowości Gościencin funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego skontrolowali 47-letniego rowerzystę. Jak się okazało, mężczyzna w swoim organizmie miał 0,3 promila alkoholu. Kilka godzin później, w miejscowości Radków funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 39-latka, który kierował samochodem osobowym marki Volkswagen w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w swoim organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

Apelujemy o trzeźwość podczas korzystania z dróg. Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem, nietrzeźwość to jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach. Nie czekajmy na tragiczne przykłady, wspólnie twórzmy bezpieczne drogi!

Opr. WR

Źródło: KPP we Włoszczowie

 

Powrót na górę strony