Profilaktyka

Do szkoły z Koziołkiem Spoko

Włoszczowscy policjanci wspólnie z koziołkiem Spoko po raz kolejny w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z najmłodszymi uczniami z terenu powiatu włoszczowskiego. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili dzieci w szkołach w Moskorzewie i Chlewicach. Podczas pogadanki dzieci uważnie słuchały porad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach.

Uczniów w szkołach w Moskorzewie i Chlewicach odwiedził asp. Karol Bator i asp. Karol Lappe z włoszczowskiej komendy. Policjantom towarzyszyła maskotka świętokrzyskiej policji Koziołek Spoko. Mundurowi opowiedzieli i pokazali dzieciom jakie znaki drogowe oznaczają przejście dla pieszych oraz jak zachowywać się podczas przechodzenia przez jezdnię.

Policjanci przypomnieli najmłodszym numery alarmowe do służb ratunkowych oraz wytłumaczyli jak należy się zachować w przypadku ataku agresywnego psa.

Lekcja z policjantem to nie tylko wykład, ale i praktyka. Uczniowie pod opieką policjanta i koziołka Spoko uczyli się jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

  • Spotkanie z uczniami
  • Spotkanie z uczniami
  • Spotkanie z uczniami
Powrót na górę strony