Profilaktyka

Bezpieczeństwo ważna sprawa

Dzisiaj w Zespole Placówek Oświatowych w Kurzelowie odbyło się spotkanie uczniów z policjantem z włoszczowskiej komendy oraz przedstawicielem włoszczowskiego oddziału KRUS. Spotkanie , w którym uczestniczył również Koziołek Spoko, poświęcone było bezpieczeństwu najmłodszych podczas drogi do szkoły oraz zabaw na podwórku.

Z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej w Kurzelowie spotkał się asp. Karol Bator z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie oraz Pani Paulina Stryjewska z włoszczowskiego oddziału KRUS.

Policjant wyjaśnił dzieciom, jak należy poruszać się po drodze, aby było bezpiecznie, natomiast przedstawicielka KRUS opowiedziała najmłodszym, jakich zasad należy przestrzegać podczas zabaw na podwórku i prac w gospodarstwie rolnym.

Na zakończenie spotkania uczniowie klasy pierwszej wspólnie z policjantem i w towarzystwie Koziołka Spoko udali na przejście dla pieszych, gdzie w sposób praktyczny zaprezentowali nabyte umiejętności. Na koniec wszyscy pierwszoklasiści otrzymali od policjantów elementy odblaskowe.

  • Spotkanie w szkole
  • Spotkanie w szkole
  • Spotkanie w szkole
Powrót na górę strony