Profilaktyka

Bezpieczny pierwszoklasista

Włoszczowscy policjanci kontynuując cykl spotkań w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili pierwszoklasistów w szkołach w Czarncy i Zespole Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie. Tematy poruszane przez funkcjonariuszy to bezpieczeństwo w szkole i na ulicy.

Z dziećmi w szkołach w Czarncy i we Włoszczowie spotkał się dzielnicowy z włoszczowskiej komendy asp. szt. Jacek Łapot. Tematem przewodnim spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjant pokazał dzieciom, jakie znaki drogowe oznaczają przejście dla pieszych oraz jak zachowywać się podczas przechodzenia przez jezdnię. Nie zapomniał również o bezpieczeństwie dzieci podczas poruszania się drogą po zmierzchu. Funkcjonariusz przypomniał, jak ważne dla bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych. Na zakończenie obu spotkań dzieci otrzymały od dzielnicowego zawieszki odblaskowe.

Miła niespodzianka spotkała dzielnicowego w szkole we Włoszczowie, gdzie dzieci zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyk na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

  • spotkanie z uczniami
  • spotkanie z uczniami
  • spotkanie z uczniami
  • spotkanie z uczniami
  • spotkanie z uczniami

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 19.25 MB)

Powrót na górę strony