Profilaktyka

Spotkanie z przedszkolakami

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, podróżować w samochodzie oraz jakie są numery alarmowe do służb ratunkowych - o tym podczas spotkania z dziećmi z Przedszkola Samorządowego w Kurzelowie rozmawiał dzisiaj włoszczowski policjant.

Dzisiaj funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie odwiedził dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kurzelowie. Głównym tematem spotkania z przedszkolakami  było bezpieczeństwo na drodze.

Dzieci dowiedziały się m.in. którą stroną jezdni należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także w jakim miejscu należy przechodzić przez drogę oraz dlaczego warto nosić elementy odblaskowe.

Asp. Karol Bator przypomniał również, jak ważne jest to, aby każde dziecko podczas jazdy samochodem siedziało w specjalnie do tego przystosowanym i odpowiednim foteliku samochodowym.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymał obrazki o tematyce związanej z bezpieczeństwem na drodze, które musiały pokolorować. Z tego zadania przedszkolaki wywiązały się wzorowo i pięknie pomalowały swoje rysunki.

  • Spotkanie z przedszkolakami
  • Spotkanie z przedszkolakami
  • Spotkanie z przedszkolakami
Powrót na górę strony