Profilaktyka

Aby ferie były bezpieczne - spotkania policjantów z uczniami

Ostatnie dwa tygodnie zajęć szkolnych przed zimowymi feriami funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie poświęcają na spotkania z uczniami, z którymi rozmawiają na temat bezpiecznych zachowań w czasie zimowego wypoczynku. W tym tygodniu dzielnicowi przeprowadzili spotkania w szkołach w Dobromierzu, Radkowie i Moskorzewie.

Ferie zimowe to czas odpoczynku i beztroskiej zabawy dla najmłodszych. Nie wolno nam jednak zapominać, iż szczególnie w tym okresie dzieci narażone są na szereg niebezpieczeństw. Dlatego włoszczowscy policjanci w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2018” prowadzą w szkołach spotkania z dziećmi, z którymi rozmawiają o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku.

W tym tygodniu takie prelekcje odbyły się w szkołach w Dobromierzu, Radkowie i Moskorzewie. Podczas spotkań z uczniami dzielnicowi omówili zagadnienia związane z bezpiecznym zimowym wypoczynkiem.  Dzieci dowiedziały się, jakie niebezpieczeństwa czyhają w czasie zimy, czego należy unikać w trakcie zabaw na podwórku i jak należy zachowywać się w pobliżu ulicy.

Powrót na górę strony