Profilaktyka

„Pomagaj i chroń – zostań policjantem”

Wczoraj włoszczowscy policjanci zorganizowali dla uczniów szkół średnich akcję profilaktyczną o nazwie „Pomagaj i chroń – zostań policjantem”. W ramach działań mundurowi odwiedzili dwie szkoły z terenu powiatu włoszczowskiego, w których przeprowadzili debatę społeczną na temat stanu bezpieczeństwa, promocji zawodu policjanta oraz zagrożeń z jakimi uczniowie mogą się spotkać w codziennym życiu.

Wczoraj policjanci zorganizowali na terenie powiatu włoszczowskiego akcję profilaktyczną o nazwie „Pomagaj i chroń - zostań policjantem”, w ramach której spotkali się z uczniami klas o profilu militarno-sportowym oraz policyjno-prawnym Zespołu Szkół Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie oraz Zespołu Szkół Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.

W spotkaniach tych uczestniczyli włoszczowscy policjanci na czele z Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie podinsp. Edytą - Kołdon Prokopowicz, którzy przedstawili uczestnikom stan bezpieczeństwa powiatu włoszczowskiego oraz opowiedzieli o zagrożeniach z jakimi uczniowie mogą się spotkać w codziennym życiu.

W akcji tej uczestniczył także nadkom. Mariusz Szajowski z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, który w ciekawy sposób omówił kwestie związane z procedurą oraz warunkami przyjęcia do służby w Policji.

Spotkanie z młodzieżą było również doskonałą okazją aby porozmawiać na temat zagrożeń, w tym o uzależnieniach o których opowiedziała Pani Aleksandra Włodarczyk – przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włoszczowie.

Opr. WR

Źródło: KPP we Włoszczowie

Powrót na górę strony