Profilaktyka

Profilaktyka z włoszczowskimi policjantami

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie aktywnie uczestniczą w piknikach oraz festynach organizowanych na terenie powiatu włoszczowskiego. Działania mundurowych skierowane są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a ich celem jest przede wszystkim promowanie bezpieczeństwa.

Profilaktyka jest jednym z priorytetowych działań dla włoszczowskich policjantów. Funkcjonariusze podczas organizowanych pikników oraz festynów spotykają się z dziećmi, młodzieżą, a także dorosłymi osobami promując przy tym bezpieczne zachowania. Dlatego w trakcie minionego weekendu policjanci uczestniczyli w zorganizowanym dla najmłodszych dzieci - Rodzinnym Pikniku w miejscowości Lipie
w gminie Krasocin oraz Pikniku Integracyjnym „Międzynarodowy Dzień Dziecka”, który odbył się
w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie.

Spotkania te stanowiły doskonałą okazję, aby porozmawiać z uczestnikami o zbliżających się wakacjach, przestrzegając przy tym o zachowaniu rozsądku oraz szczególnej ostrożności podczas letniego wypoczynku. Mundurowi poprzez zabawę uczyli najmłodszych podstawowych przepisów ruchu drogowego, a także przypominali ważne numery alarmowe. Podczas organizowanych przedsięwzięć omówione zostały także kwestie związane z procedurą oraz warunkami przyjęcia do służby w Policji, a uczestnicy minionych wydarzeń mogli zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w codziennej służbie. 

Opr. WR

Źródło: KPP we Włoszczowie

Powrót na górę strony