Działania ,, Trzeźwy poranek ‘’-podsumowanie

Wczoraj świętokrzyscy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja ma na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierujących, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Alkohol to bardzo częsta przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych, aby ograniczyć ich liczbę, świętokrzyscy policjanci dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach, prowadzili wzmożone działania kontrolne.  Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, podczas poniedziałkowej akcji, przebadanych zostało 7370 kierujących z czego ujawniono 18 kierujących zdecydowało się jechać na "podwójnym gazie".

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.

Powrót na górę strony