„Bezpieczna droga do szkoły”- podsumowanie

Za nami policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”, które w tym roku odbyły się w dniach: 4–8 września 2017 roku. W tych dniach policjanci zwracali szczególna uwagę na bezpieczeństwo dzieci w rejonach szkół na terenie garnizonu świętokrzyskiego.

Działania "Bezpieczna droga do szkoły" trwały od poniedziałku do piątku do godziny 24:00. Kierujący mogli w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego w rejonie szkół na drogach województwa świętokrzyskiego. Policjanci  zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierujących poruszających się w rejonie szkół w ramach rozpoczętej przez dzieci i młodzież edukacji. W trakcie działań mundurowi skontrolowali 85pojazdów, którymi dzieci dowożone są do szkół z czego jeden został całkowicie niedopuszczony do ruchu z uwagi na usterki. Na skontrolowanych ponad 3650 pojazdów policjanci ujawnili blisko 200 aut w związku z nieprawidłowym stanem technicznym co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych.  

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

 

Opr. RN

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony