Podsumowanie działań „Alkohol i Narkotyki” w powiecie włoszczowskim

Wczoraj od godz. 6:00 przez całą dobę włoszczowscy policjanci prowadzili działania pn. „Alkohol i Narkotyki”. Mundurowi podczas kontroli drogowych, sprawdzili trzeźwość 312 kierujących, spośród których jeden postanowił kierować pojazdem po alkoholu.

Wczoraj od godziny 6.00 przez całą dobę włoszczowscy policjanci prowadzili działania pn. „Alkohol i Narkotyki”. Celem akcji jest skuteczne eliminowanie z ruchu drogowego uczestników będących pod działaniem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 312 kierujących, spośród których jeden był w stanie „po użyciu alkoholu”. W Radkowie policjanci zatrzymali do kontroli Opla, którego kierująca w organizmie miała 0,4 promila alkoholu.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Powrót na górę strony