Działania - Bezpieczny Weekend Majowy

Od jutra do 6 maja zostaną przeprowadzone działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend Majowy”. W tych dniach należy spodziewać się zwiększonego ruchu na drogach, a co za tym idzie większej ilości policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Apelujemy o trzeźwość i zdrowy rozsądek za kierownicą.

Policyjne działania mają na celu wyeliminowanie uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do przepisów takich jak, ograniczenie prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania, czy kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu. Mundurowi będą zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów, którymi wybieramy się w podróż, to czy korzystamy z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz jak przewożone są dzieci.

Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, dlatego podczas jazdy samochodem należy pamiętać o ostrożności, rozwadze oraz zachowaniu zgodnym z przepisami.

Reagujmy na różne niebezpieczne sytuacje występujące na drodze i nie bądźmy obojętni.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku na świętokrzyskich drogach w trakcie 6 dniowego majowego weekendu doszło do 198 zdarzeń drogowych, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 20 osób zostało rannych, zatrzymano również 44 kierujących pod wpływem alkoholu.

Jednocześnie przypominamy, że w ten weekend majowy obowiązują okresowe ograniczenia oraz zakazy ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach. Zakaz obowiązuje w dniach:

30 kwietnia  2018 r. w godz. 18.00 - 22.00

01 maja 2018 r. w godz. 08.00 - 22.00

02 maja 2018 r. w godz. 18.00 - 22.00

03 maja 2018 r. w godz. 08.00 - 22.00

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony