Działania „Trzeźwy poranek” na włoszczowskich drogach

3 kierujących, pod wpływem alkoholu zatrzymali dzisiejszego poranka włoszczowscy policjanci, podczas działań „Trzeźwy poranek”. Mundurowi skontrolowali niemal 1000 kierujących.

Dzisiaj w godzinach porannych policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie przeprowadzili działania pn. "Trzeźwy poranek". W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości niemal 1000 kierujących. Jak się okazało 3 z nich jechało po alkoholu.

Włoszczowscy policjanci w ciągu trzech godzin zatrzymali troje kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą swoich pojazdów po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Stróże prawa po godzinie 6:00 podjęli czynności wobec 32-letniego kierowcy volkswagena oraz 37-letniego kierowcy forda, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicę pojazdu po alkoholu. Chwilę później funkcjonariusze  wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego 48-latka. Cała trójka straciła swoje uprawnienia.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nie czekajmy na tragedię. nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Opr. MJ

Źródło: KPP we Włoszczowie

Powrót na górę strony