Działania trzeźwy poranek na włoszczowskich drogach

Dzisiaj rano włoszczowscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania pn. Trzeźwy poranek. Funkcjonariusze podczas prowadzonych kontroli sprawdzili trzeźwość ponad 700 kierujących. Jak się okazało 2 z nich jechało po spożyciu alkoholu.

Alkohol, to bardzo częsta przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Aby im zapobiegać, włoszczowscy policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolne. Podczas dzisiejszej akcji pn. Trzeźwy Poranek, stróże prawa skontrolowali ponad 700 kierujących. Niestety dwóch z nich zdecydowało się wsiąść za kierownice swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Prawdziwie nieodpowiedzialną postawą wykazało się dwóch kierowców, zatrzymanych do kontroli drogowej w miejscowości Gościęcin podczas akcji przeprowadzonej przez włoszczowskich policjantów. Jeden z nich wsiadł za kierownice pojazdu w stanie po użyciu alkoholu.  Natomiast drugi 40-latek z powiatu włoszczowskiego w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości kierującego mercedesem wykazało, że w swoim organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.

Przypominamy, że nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.

Opr. MJ

Źródło: KPP we Włoszczowie

Powrót na górę strony