Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - podsumowanie

Wczoraj na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania, w których szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści. Nadrzędnym celem akcji przeprowadzanej systematycznie przez funkcjonariuszy, jest poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków. Ma ona także uświadomić niechronionym uczestnikom ruchu drogowego zagrożenia, jakie mogą wystąpić, gdy nie zastosują się do przepisów prawa.

Podczas działań ujawniono ponad 250 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami,  oraz blisko 300 wykroczeń popełnionych przez pieszych. W 220 przypadkach piesi przechodzili w miejscach niedozwolonych, a w 44 nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Ogółem  w trakcie jednodniowych działań prowadzonych przez funkcjonariuszy  ujawniono  ponad 570 nieprawidłowych zachowań użytkowników dróg.

Apelujemy do użytkowników dróg o trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność i używanie odblasków przez pieszych podczas korzystania z dróg. Pamiętajmy, że tylko prawidłowe  zachowania pomagają w poprawie bezpieczeństwa na drodze.

Powrót na górę strony