,,Znicz 2015 ‘’ - czwarty dzień akcji na świętokrzyskich drogach

Od piątku na świętokrzyskich drogach trwa policyjna akcja ,,Znicz 2015’’. Na trasach naszego regionu panuje wzmożony ruch, jednak szlaki komunikacyjne są przejezdne. Dzisiaj wzmożony ruch związany z powrotami po świątecznym weekendzie.

Od rozpoczęcia akcji ,, Znicz 2015’’, na drogach regionu świętokrzyskiego doszło do 13 wypadków gdzie 8 osób zostało rannych. Policjanci ujawnili 39 kierujących po alkoholu, oraz zatrzymali 55 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Nadal apelujemy do kierowców aby po mimo sprzyjających warunków atmosferycznych nie lekceważyli przepisów ruchu drogowego, by zwracali szczególną uwagę na ograniczenia prędkości i wykonywanie manewrów wyprzedzania w miejscach dozwolonych.

Mundurowi przestrzegają pieszych aby zwracali uwagę na to jak poruszają się po drogach po zmierzchu, by kierowali się zasadą ,, widzieć i być widocznym’’.      Policjanci patrolując świętokrzyskie szlaki komunikacyjne ujawnili 39 pieszych bez wymaganych elementów odblaskowych, którzy po mimo wielu apeli nie zadbali o własne bezpieczeństwo. W związku z tym mając na uwadze bezpieczne powroty pieszych, policjanci wręczali elementy odblaskowe osobą odwiedzającym groby bliskich. Mundurowi uświadamiali pieszym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Dzisiaj ostatni dzień akcji ,,Znicz 2015’’ policjanci pełniący służbę w rejonach cmentarzy i na trasach naszego regionu,  cały czas będą monitorować stan bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi będą bacznie obserwować zachowania kierowców i stanowczo reagować na nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego,  ignorujących w sposób rażący zasady bezpieczeństwa. 

 

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach  

Powrót na górę strony