Profilaktyka

Włoszczowscy uczniowie najlepsi w województwie

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie zwyciężyła w XXI Finale Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół średnich, który został rozegrany w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach.

Młodzi zawodnicy wykazywali  się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego, ale także umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Najbardziej emocjonujący i widowiskowy był egzamin na  torze przeszkód - jazda sprawnościowa motorowerem i samochodem. Turniej jest to nie tylko rywalizacją sportową lecz przede wszystkim utrwaleniem wiedzy, którą uczniowie   musieli  posiadać przy zdawaniu na prawo jazdy.

W zmaganiach wojewódzkich zwyciężyła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie w składzie; Marcin Nowak, Adrian Józefowski i Karol Kukla. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie, a trzecie uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu-Mokoszynie.

Źródło : KWP Kielce

Powrót na górę strony