Profilaktyka

O bezpieczeństwie motocyklistów i rowerzystów

Włoszczowscy policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM” spotkali się z rowerzystami i motocyklistami, którzy święcili swoje pojazdy w kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie. Przy tej okazji funkcjonariusze przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas podróży jednośladem, apelowali również o rozwagę i przestrzeganie przepisów na drodze.

W niedzielę policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie w ramach ogólnopolskiej kampanii „KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM” rozmawiali z kierowcami jednośladów, którzy spotkali się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie, by poświęcić swoje pojazdy.

Funkcjonariusze przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas podróży jednośladem, przedstawili przepisy drogowe, do których najczęściej nie stosują się rowerzyści, apelowali również o rozwagę i rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów. Na koniec wszyscy otrzymali od stróżów prawa opaski odblaskowe, gdyż każdy rowerzysta czy motocyklista to często również pieszy i dlatego używając tych elementów na drodze jesteśmy bardziej widoczni, a tym samym bardziej bezpieczni.

Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl zatem o innych kierowcach. Nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.

Pamiętajmy, że Prawo o ruchu drogowym traktuje tak samo motocyklistę, kierowcę samochodu, jak i pieszego. Przestrzegaj więc zasad ruchu drogowego. W ten sposób zwiększysz swoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych osób.

Powrót na górę strony