Profilaktyka

Bezpieczeństwo najmłodszych

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie prowadzą szereg działań profilaktycznych, w celu poprawy bezpieczeństwa najmłodszych. Dzisiaj mundurowi odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Czostkowie, a także w Bebelnie, aby porozmawiać na temat prawidłowych zachowań podczas drogi do szkoły.

Po raz kolejny mundurowi z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie spotykają się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych oraz przedszkoli, przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem dzielnicowi odwiedzili Szkołę Podstawową w Czostkowie oraz Bebelnie. Funkcjonariusze podczas wizyt uczą dzieci, jak prawidłowo zachować się przed przejściem dla pieszych oraz podczas drogi do szkoły. Mundurowi zachęcają także do noszenia elementów odblaskowych, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasza widoczność przy szybko zapadającym zmroku jest znacznie mniejsza.  

Spotkania profilaktyczno – edukacyjne z dziećmi będą kontynuowane przez cały rok szkolny, a wszystko po to, aby utrwalić w nich nawyki prawidłowych i bezpiecznych zachowań.

Opr. WR

KPP we Włoszczowie

Powrót na górę strony