Profilaktyka

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jakie są numery alarmowe oraz jak wygląda służba policjantów - o tym podczas spotkania z dziećmi z Przedszkola Samorządowego w Koniecznie rozmawiał włoszczowski policjant.

Dzisiaj funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie odwiedził dzieci z Przedszkola Samorządowego w Koniecznie. Głównym tematem spotkania z przedszkolakami  było bezpieczeństwo na drodze.

Dzieci dowiedziały się m.in. którą stroną jezdni należy się poruszać gdy nie ma chodnika, a także w jakim miejscu należy przechodzić przez drogę oraz dlaczego warto nosić elementy odblaskowe.

Mł. asp. Karol Bator przypomniał również, jak ważne jest to, aby każde dziecko podczas jazdy samochodem siedziało w specjalnie do tego przystosowanym i odpowiednim foteliku samochodowym.

Przedszkolaki dowiedziały się, czym na co dzień zajmują się policjanci, a wszyscy chętni mogli zobaczyć zaprezentowane przez policjanta elementy wyposażenia do służby, kajdanki, pałkę policyjną, kamizelkę odblaskową czy też tarczę do zatrzymywania pojazdów, popularnego "lizaka".

Na koniec wszyscy otrzymali serduszka, będące elementem kampanii społecznej pn. "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym".

Powrót na górę strony