Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
STOP Dezinformacji – część druga
Jakie mamy oczekiwania wobec informacji i dlaczego łatwiej jest nam uwierzyć w nieprawdę? Czym jest niebezpieczna platformizacja oraz dlaczego edukacja i krytyczne myślenie są tak istotne w cyberprzestrzeni? Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci i co może nas czekać w przyszłości? A także o etycznych hakerach i niebezpiecznych „samozwańcach” – opowiada badaczka cyberprzestrzeni dr Karolina Małagocka z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w policyjnym cyklu rozmów z ekspertami #WspólnieBezpieczni.
Dodano: 31.03.2022 -
Bezpieczeństwo najmłodszych
W trosce o najmłodszych uczniów, wczoraj włoszczowscy policjanci spotkali się z przedszkolakami aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Mundurowi podczas wizyty przypomnieli uczniom o zasadach dobrego zachowania się oraz wytłumaczyli, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia i dlaczego tak ważne jest, by podróżowały w foteliku i w zapiętych pasach bezpieczeństwa.
Dodano: 30.03.2022 -
STOP – wypalaniu traw!
Wypalanie traw to ogromne zagrożenie, które najczęściej jest przyczyną ludzkiej bezmyślności. Prawie codziennie gdzieś w województwie płonie zeschła roślinność wypalana przez nieodpowiedzialne osoby. Takie działania podlegają nie tylko przepisom Kodeksu Wykroczeń, ale w przypadkach gdy doprowadzą do zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, zwierząt, bądź zagrażają mieniu, podlegają surowym restrykcjom Kodeksu Karnego.
Dodano: 29.03.2022 -
Miniony weekend na włoszczowskich drogach
Pomimo wielu informacji medialnych o głównych przyczynach zdarzeń drogowych, nadal zdarzają się kierujący, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. W miniony weekend włoszczowscy policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym oraz ujawnili kierującego, który mimo posiadanego zakazu prowadzenia pojazdów kierował samochodem osobowym.
Dodano: 28.03.2022 -
Apelujemy o ostrożność – chronimy seniorów
Policjanci ponawiają apele do wszystkich o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści mają mnóstwo nowych sposobów, by wyłudzić pieniądze. W kontaktach z osobami podają się nie tylko za osoby bliskie, ale także za urzędników oraz policjantów. Bardzo często bez skrupułów wykorzystują osoby starsze oraz samotne zabierając ich kosztowności. Apelujemy o ostrożność!
Dodano: 25.03.2022 -
Konkurs fotograficzny „Obiektywnie o Drogówce”
W związku z obchodami 85-lecia Policji drogowej Komendant Główny Policji zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Obiektywnie o Drogówce”.
Dodano: 25.03.2022 -
Za szybko – nieodpowiedzialne zachowanie młodego kierowcy
Pomimo wielu apeli niemal codziennie włoszczowscy policjanci zatrzymują prawo jazdy kierowcom, którzy poruszają się znacznie szybciej niż pozwalają na to obowiązujące przepisy. Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego kierującego pojazdem marki Seat, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 117km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy.
Dodano: 24.03.2022 -
#Jest Akcja
Gdy rozpoczynaliśmy projekt pod nazwą #JESTAKCJA, nie przypuszczaliśmy nawet, że z każdym miesiącem będzie on nabierał takiego rozmachu i rozwinie się tak bardzo. Podstawowym założeniem było pokazanie, że WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ WKROCZYŁA DO POLSKIEJ POLICJI. Dowodem na to była dobrze już znana internautom seria filmików wykonanych w technologii video 360, przy współpracy Wydziału Promocji Policji BKS KGP i firmy vr360.pl.
Dodano: 24.03.2022 -
Kolejne działania skierowane do młodzieży
Włoszczowscy policjanci w ramach kolejnej edycji projektu „ Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie. Głównym celem tego spotkania była rozmowa z uczniami na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniów zapoznano również z ważnymi kwestiami związanymi z prawami człowieka oraz odpowiedzialnością prawną.
Dodano: 23.03.2022 -
STOP Dezinformacji – część pierwsza
Czym jest dezinformacja i czemu jest niebezpieczna? Komu służy, gdzie są jej źródła i jak budowane są jej zasięgi? Jak odróżnić prawdziwe przekazy od fałszywych i jak reagować na „fake newsy”? Jak dezinformacja na nas wpływa i czym jest „zdrowa polityka klikania”? – między innymi na te pytania odpowiada badaczka cyberprzestrzeni dr Karolina Małagocka z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w policyjnym cyklu rozmów z ekspertami #WspólnieBezpieczni.
Dodano: 23.03.2022