Profilaktyka

Spotkanie z licealistami

W ramach działań profilaktycznych policjant z włoszczowskiej komendy wziął udział w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie. Funkcjonariusz poruszył zagadnienia związane z dopalaczami, z bezpieczeństwem na drodze oraz prowadzoną kampanią społeczną „Bezpieczna tożsamość. Nieskradzione życie”.

Z licealistami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie spotkał się mł. asp. Karol Bator z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Funkcjonariusz omówił główne zagrożenia związane z dopalaczami i innymi środkami psychoaktywnymi.

W dalszej części spotkania policjant zaprezentował młodzieży film " Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze", obrazujący dramatyczne skutki wypadków drogowych zaistniałych na terenie województwa świętokrzyskiego oraz przedstawił najważniejsze przepisy Ustawy Prawo o ruchu drogowym, zwłaszcza te dotyczące pieszych, w tym używanie przez nich elementów odblaskowych.

Na zakończenie policjant przedstawił licealistom główne założenia prowadzonej kampanii  „Bezpieczna tożsamość. Nieskradzione życie” wręczył oraz wręczył uczestnikom broszury profilaktyczno- szkoleniowe.

Powrót na górę strony