Profilaktyka

Bezpieczny internet

Dzisiaj policjant z włoszczowskiej komendy przeprowadził spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Bebelnie. Placówka ta zgłosiła się do udziału w VI edycji konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”. Funkcjonariusz przekazał uczniom wiedzę z zakresu zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

To już szósta edycja organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”. Skierowany jest on do wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Głównym jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Z powiatu włoszczowskiego do konkursu zgłosiło się siedem szkół, w tym Szkoła Podstawowa w Bebelnie. Dzisiaj z uczniami tej placówki spotkał się mł. asp. Karol Bator z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Policjant przekazał słuchaczom wiedzę na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Przestrzegał przed nieodpowiedzialnym umieszczaniem w internecie własnych zdjęć, filmików, czy też komentarzy oraz o zagrożeniach związanych ze spotykaniem się i kontaktowaniem z osobami poznanymi w sieci. Uczniowie obejrzeli również filmy profilaktyczne na temat bezpiecznego korzystania z internetu.

Powrót na górę strony