Profilaktyka

Internet – zagrożenia w sieci

Bezpieczeństwo w sieci to główny temat spotkań funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie z uczniami Szkoły Podstawowej w Mieczynie i Czostkowie. Szkoły te są kolejnymi placówkami z terenu powiatu włoszczowskiego, które zgłosiły się to tegorocznej edycji konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”.

Kolejne spotkania poświęcone bezpieczeństwu w sieci włoszczowscy policjanci przeprowadzili w Szkołach Podstawowych w Mieczynie i Czostkowie. Placówki te są kolejnymi z powiatu włoszczowskiego, które zgłosiły się do konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2016”.

Z uczniami tych szkół spotkał się mł. asp. Karol Bator, który rozmawiał z młodymi użytkownikami internatu na temat bezpieczeństwa w sieci. Mundurowy opowiedział o zagrożeniach, które mogą być związane z  Internetem. Przybliżył uczniom wiedzę na temat cyberprzemocy i cyberprzestępczości.

Przestrzegał, że uczniowie mogą być zarówno ofiarami, świadkami, ale również sprawcami przestępstw popełnionych w sieci lub za pomocą telefonów komórkowych.  W trakcie spotkań uczniowie obejrzeli filmy profilaktyczne i zagrali w grę edukacyjną na temat bezpieczeństwa w sieci. 

  • spotkanie w szkole
  • spotkanie w szkole
  • spotkanie w szkole
Powrót na górę strony