Profilaktyka

Z uczniami o bezpieczeństwie na stadionach

Wczoraj dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie spotkał się z uczniami Zespołu Placówek Oświatowych w Bukowie, z którymi rozmawiał na temat bezpieczeństwa na stadionach oraz zasad kulturalnego kibicowania. Spotkanie odbyło się w ramach konkursu „Bezpieczne Stadiony - Przyjazny Kibic”.

Zespół Placówek Oświatowych z Bukowie to jedna z trzech szkół z powiatu włoszczowskiego, która bierze udział w konkursie „Bezpieczne Stadiony - Przyjazny Kibic”. Jednym z współorganizatorów tego przedsięwzięcia jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Wczoraj w szkole w Bukowie odbyło się spotkanie z uczniami, w którym wziął udział m.in. dzielnicowy z włoszczowskiej komendy mł. asp. Zbigniew Lichosik. Policjant udzielił uczniom wskazówek na temat roli kibica podczas widowisk sportowych, bezpieczeństwa na stadionach i znaczenia sportu w życiu człowieka. Najistotniejszym było przekazanie wiedzy o bezpiecznym i kulturalnym zachowaniu podczas widowisk sportowych, a także przed ich rozpoczęciem oraz po zakończeniu. Dzielnicowy przekazał również uczniom wiedzę z zakresu przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz ustawy o imprezach masowych.

  • Z uczniami o bezpieczeństwie na stadionach
  • Z uczniami o bezpieczeństwie na stadionach
  • Z uczniami o bezpieczeństwie na stadionach
Powrót na górę strony