Profilaktyka

Dzielnicowi odwiedzili pierwszoklasistów w Radkowie

Włoszczowscy policjanci odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Radkowie. Spotkanie, które odbyło się w ramach kampanii ,,Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, miało na celu przypomnienie pierwszoklasistom najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Mundurowym towarzyszył Koziołek Spoko, maskotka świętokrzyskiej Policji.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie spotykają się z uczniami z terenu powiatu włoszczowskiego, z którymi rozmawiają na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Z pierwszoklasistami ze szkoły w Radkowie spotkali się asp. szt. Jacek Łapot i asp. Karol Lappe, którzy wspierani przez Koziołka Spoko, maskotkę świętokrzyskiej Policji, tłumaczyli dzieciom najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Mundurowi przypomnieli, gdzie należy przechodzić przez jezdnię, by było bezpiecznie oraz jak się poruszać po drodze, gdy nie ma chodnika. Policjanci zwrócili uwagę na to, jak ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest używanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach po zmierzchu.

Pierwszoklasiści swoją nabytą wiedzę teoretyczną sprawdzili w praktyce, podczas przechodzenia przez jezdnię w okolicach swojej szkoły. Dzieciom towarzyszyli włoszczowscy policjanci i Koziołek Spoko.

  • policjanci w trakcie działań
  • policjanci w trakcie działań
Powrót na górę strony