Profilaktyka

Policjanci z wizytą we włoszczowskiej podstawówce

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie przeprowadzili spotkanie w świetlicy szkolnej przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie. Z uczniami mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze oraz podczas spędzania czasu wolnego.

Uczniów w świetlicy szkolnej przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie odwiedzili st. asp. Jacek Łapot, mł. asp. Adam Ciesielski i mł. asp. Karol Bator. Policjanci podczas spotkania rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sposobów bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Dzieci dowidziały się m.in. jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jakie uprawnienia trzeba posiadać, aby jeździć na rowerze, czy motorowerze. Mundurowi przypomnieli również podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Policjanci dla uczniów przygotowali konkurs z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci, które poprawnie odpowiedziały na pytania mundurowych otrzymały drobne upominki. Poprzez takie spotkania włoszczowscy policjanci propagują bezpieczne zachowania wśród najmłodszych.

Powrót na górę strony