Profilaktyka

Z seniorami o bezpieczeństwie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie spotkali się dzisiaj w szkole w Seceminie z emerytowanymi nauczycielami. Mundurowi podczas spotkania przedstawili seniorom metody stosowane przez przestępców w celu wyłudzenia pieniędzy, a także przypomnieli najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzisiaj w szkole w Seceminie w ramach działań profilaktycznych odbyło się spotkanie z emerytowanymi nauczycielami. Policjanci prowadzący prelekcję przedstawili seniorom możliwe zagrożenia z jakimi mogą się spotkać m.in. próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”, czy „na policjanta”. Wykład policjanci zobrazowali licznymi przykładami z życia codziennego przedstawionymi w postaci krótkich filmów.

W drogiej części spotkania policjanci omówili główne zagrożenia w ruchu ulicznym. Przestrzegali seniorów przed nieodpowiedzialnym zachowaniem w czasie poruszania się pieszo po drogach o zmroku i gdy widoczność jest ograniczona. Przypominali, jak ważne jest noszenie elementów odblasków. Na koniec zaprezentowali film " Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze". Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od policjantów opaski odblaskowe.

Powrót na górę strony