Profilaktyka

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na spotkaniu z harcerzami

Włoszczowscy policjanci w ramach działań „Bezpieczne Wakacje”, spotkali się z uczestnikami obozu w stanicy harcerskiej w Białym Brzegu. Stróże prawa rozmawiali z młodymi harcerzami o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku, zagrożeniach na drodze oraz tych związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Stanica harcerska w Białym Brzegu corocznie gości młodych ludzi z całej Polski. Gry i zabawy to sposób aktywnego wypoczynku w czasie wakacji. Tegoroczni uczestnicy obozu mieli możliwość nie tylko poznania walorów „Przedborskiego Parku Krajobrazowego", ale również spotkania z policjantem i rozmowy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie mł. asp. Rafał Tomczyk, przypomniał młodym harcerzom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, a także wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze.
Policjant szczególną uwagę poświęcił zagrożeniom związanym z zażywaniem substancji psychoaktywnych takich jak narkotyki i dopalacze. Wyjaśnił jakie skutki niesie za sobą zażywanie i posiadanie takich substancji.

  • Policjant rozmawiający z uczestnikami obozu
  • Policjant rozmawiający z uczestnikami obozu
  • Policjant rozmawiający z uczestnikami obozu
Powrót na górę strony