Profilaktyka

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z podopiecznymi Caritas

Włoszczowscy policjanci wspólnie z pracownikiem sanepidu przeprowadzili spotkanie z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Kieleckiej z Ostrowa. Mundurowi rozmawiali na temat uzależnień, przestrzegali również swoich słuchaczy przed zażywaniem środków niewiadomego pochodzenia.

Z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ostrowie spotkali się mł. asp. Karol Bator i asp. Marek Ginalski, a także pracownica włoszczowskiego sanepidu Pani Aleksandra Włodarczyk. Głównym tematem poruszanym przez mundurowych były zagrożenia związane z zażywaniem różnego rodzaju środków psychotropowych, w tym dopalaczy. Policjanci przestrzegali przed zażywaniem środków niewiadomego pochodzenia, a także o nieprzyjmowanie od osób nieznajomych różnego rodzaju „prezentów”.

Policjanci nie zapomnieli również o bezpieczeństwie na drodze. Przypomnieli swoim słuchaczom podstawowe zasady poruszania się po drodze, o obowiązku noszenie elementów odblaskowych, czy też zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podroży samochodem.

Spotkanie prowadzone przez funkcjonariuszy z Włoszczowy cieszyło się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem w zajęciach ze strony  wychowanków ośrodka Caritas.

Powrót na górę strony