TRUCK i BUS - podsumowanie akcji

Wczoraj na drogach powiatu włoszczowskiego, podobnie jak na terenie całego naszego województwa policjanci przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „TRUCK i BUS”, która skierowana była głównie do kierowców pojazdów ciężarowych oraz przewoźników wykonujących transport osób.

Głównym celem wczorajszych działań  „TRUCK i BUS” było przeciwdziałanie wszelkim naruszeniom przepisów ruchu drogowego oraz ustawy o transporcie drogowym przez kierowców pojazdów ciężarowych, jak również przewoźników wykonujących transport osób. Policjanci w trakcie kontroli sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty w ramach wykonywanego przewozu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na niedostosowanie się przez kierujących do obowiązującego czasu pracy, niekorzystanie z przerw w trakcie jazdy oraz warunki i ilość przewożonych pasażerów w pojazdach.

W efekcie prowadzonej akcji włoszczowscy policjanci skontrolowali 57 pojazdów, w tym 22 kierujących pojazdami ciężarowymi i 5 kierowców autobusów. Stróże prawa nałożyli łącznie 17 mandatów karnych za popełnione wykroczenia. 3 kierujących zostało pouczonych. Policjanci zatrzymali również 3 dowodów rejestracyjnych.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje.

Powrót na górę strony