Nietrzeźwy poranek na włoszczowskich drogach

Dzisiaj włoszczowscy policjanci przeprowadzili działania pn. "Trzeźwy poranek". Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierowców, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach. W trakcie działań mundurowi skontrolowali stan trzeźwości ponad 1000 kierujących, spośród których 2 prowadziło pojazdy na tzw. „podwójnym gazie”.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, dzisiaj rano przeprowadzili działania pn. "Trzeźwy poranek". W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości ponad 1000 kierowców. Jak się okazało 2 z nich jechało po alkoholu. Obie kontrole miały miejsce we Włoszczowie. Najpierw okazało się, że zatrzymany do kontroli 33-letni kierujący samochodem marki Daewoo w organizmie ma 0,5 promila alkoholu, natomiast godzinę  później policjanci zatrzymali drugiego z kierujących, który tego dnia kierował pojazdem po alkoholu. Jak się okazało 53-latek kierujący Fiatem w organizmie ma 0,4 promila alkoholu. Obu kierującym mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Apelujemy o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych. Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

Powrót na górę strony