Akcja ,,Znicz 2016" – podsumowanie

W czasie tegorocznej akcji "Znicz" na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 23 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 29 osób zostało rannych. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 51 nietrzeźwych kierujących. W tym okresie na drogach powiatu włoszczowskiego doszło do 9 kolizji. Mundurowi zatrzymali również jednego nietrzeźwego kierującego.

W tym roku akcja "Znicz" rozpoczęła się w piątek 28 października. Przez sześć dni policjanci, na terenie województwa świętokrzyskiego, czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli bardzo często w daleką podróż, by zapalić znicz na grobach bliskich. Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonach, gdzie natężenie samochodów oraz pieszych było największe. Pilnowali płynności ruchu kołowego, a w razie utrudnień podejmowali ręczną regulację ruchu. W czasie kontroli, mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Sprawdzali także trzeźwość kierowców oraz czy nie prowadzili oni pojazdu pod wpływem narkotyków.

Pod czujnym okiem policjantów znaleźli się również piesi, którzy naruszali zasady ruchu drogowego. Podczas prowadzonych działań mundurowi ujawnili 51 osób poruszających się poza terenem zabudowanym bez obowiązkowych odblasków.

Policjanci prewencji i służby kryminalnej realizowali zadania pod kątem przeciwdziałania kradzieżom pojazdów, kradzieżom kieszonkowym, włamaniom do pojazdów, włamaniom do mieszkań oraz kradzieżom cmentarnym.

Od 28 października do 2 listopada na świętokrzyskich drogach doszło do 23 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 29 osób zostało rannych.

W dalszym ciągu nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku świętokrzyscy policjanci, na drogach naszego województwa, zatrzymali 51 nietrzeźwych kierujących.

W tym okresie na drogach powiatu włoszczowskiego doszło do 9 kolizji. Mundurowi zatrzymali również jednego nietrzeźwego kierującego.

W tegorocznej akcji "Znicz" nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających nekropolie wzięło udział blisko 1000 świętokrzyskich policjantów ruchu drogowego oraz ponad 2100 funkcjonariuszy z innych wydziałów.

Pomimo zakończonych działań, apele do użytkowników dróg o bezpieczeństwo, trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność i używanie odblasków przez pieszych podczas korzystania z dróg, mają charakter uniwersalny i są nadal aktualne.

 

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony