"Trzeźwy poranek". Podsumowanie akcji

Wczoraj rano na terenie powiatu włoszczowskiego, podobnie jak na terenie całego naszego województwa, policjanci przeprowadzili działania pn. "Trzeźwy poranek". Akcja ma na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierowców, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu.

Alkohol, to bardzo częsta przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Aby ograniczyć ich liczbę, włoszczowscy policjanci dążąc do poprawy bezpieczeństwa, prowadzą wzmożone działania kontrolne. Podczas wczorajszej akcji „Trzeźwy Poranek” stróże prawa skontrolowali ponad 500 kierujących. Jak się okazało, jeden z nich kierował swoim autem w stanie po użyciu alkoholu. 44 – latek zatrzymany we Włoszczowie miał blisko 0,35 promila alkoholu w organizmie.

Niestety pomimo ciągłych apeli, w dalszym ciągu znaczna liczba kierowców decyduje się na jazdę z "promilami". Przestrzegamy zatem wszystkich użytkowników dróg przed takim zachowaniem. Pamiętajmy, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która byłaby akceptowana z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czasami wypicie lampki wina, jednego piwa lub kieliszka wódki, może przyczynić się do powstania tragicznego w skutkach wypadku komunikacyjnego.

Apelujemy o rozsądek za kierownicą i bezpieczne zachowanie na drodze.

Powrót na górę strony