Podsumowanie działań ,,Bezpieczny Weekend” w powiecie włoszczowskim

W trakcie minionego długiego weekendu - od 11 do 15 sierpnia - policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny Weekend”. W tym okresie na drogach powiatu włoszczowskiego doszło do 10 kolizji. Policjanci zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h, a także 8 kierujących, którzy kierowali pojazdami po alkoholu.

Policyjne działania „Bezpieczny Weekend” rozpoczęły się w piątek od godziny 6.00 i trwały do wtorku do godziny 24.00. W tym okresie na drogach powiatu włoszczowskiego doszło do 10 kolizji drogowych. W trakcie prowadzonych działań mundurowi zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h, a także 8 kierujących, którzy  kierowali pojazdami po alkoholu.

Policjanci podczas prowadzonych kontroli sprawdzali trzeźwość kierujących, prędkość z jaką poruszali się swoimi pojazdami, stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci oraz to, czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

Powrót na górę strony