Akcja „Prędkość” i 3 zatrzymane prawa jazdy

Wczoraj policjanci włoszczowskiej drogówki przeprowadzili działania „Prędkość”. Funkcjonariusze ujawnili 36 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, a także zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Byłoby również czwarte, lecz w tym przypadku kierujący nie posiadał go przy kontroli.

Podczas wczorajszych działań „Prędkość” policjanci z włoszczowskiej komendy szczególną uwagę zwracali na kierujących niestosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości. W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 54  pojazdy. Ujawnili 36 kierujących, którzy poruszali się z niedozwoloną prędkością. Aż czterech z nich w terenie zabudowanym przekroczyło dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. Trzem z nich policjanci zatrzymali prawo jazdy, czwarty z kierujących nie posiadał podczas kontroli tego dokumentu. Najwięcej, bo 106 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, jechał 25-letni kierujący Mercedesem.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Powrót na górę strony