,,Listopadowy Weekend"- podsumowanie

Listopadowy świąteczny weekend za nami. W tym roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało blisko 1500 policjantów. Od piątku do niedzieli doszło do 10 wypadków, w których 14 osób zostało rannych, a 2 osoby poniosły śmierć. Funkcjonariusze zatrzymali 33 nietrzeźwych kierujących. W tym okresie na drogach powiatu włoszczowskiego doszło do 2 kolizji. Policjanci zatrzymali również pięciu nietrzeźwych kierujących.

Podczas świątecznego listopadowego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek  czuwali policjanci garnizonu świętokrzyskiego. Na trasach województwa świętokrzyskiego można było spotkać zwiększoną liczbę  policyjnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach obecne były także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od piątku do niedzieli doszło do 10 wypadków, w których 14 osób zostało rannych, a 2 osoby poniosło śmierć.  Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 33 nietrzeźwych kierujących. Po mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na drogach nie brakowało entuzjastów szybkiej jazdy. W związku z tym policjanci zatrzymali 22 kierujących, którzy stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi ujawnili również 28 pieszych, którzy nie pamiętali o elementach odblaskowych.

W tym okresie na drogach powiatu włoszczowskiego doszło do 2 kolizji. Policjanci zatrzymali również pięciu nietrzeźwych kierujących.

Powrót na górę strony