Długi majowy weekend 2018 - podsumowanie

Długi majowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało blisko 4000 policjantów. Od 27 kwietnia do 6 maja doszło do 31 wypadków, w których zginęło 3 osoby, a 44 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali 127 nietrzeźwych kierujących.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać zwiększoną ilość patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od 27 kwietnia do 6 maja doszło do 31 wypadków, w których zginęło 3 osoby, natomiast 44 osoby zostało ranne. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 127 nietrzeźwych kierujących. W trakcie trwania działań 96 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h. Dodatkowo 16 kierujących utraciło uprawnienia do kierowaniem pojazdami za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Opr. AM

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony